78 km raskustega võitlemist, mis lõppeb alati naeratus näol!

Matkapesal on iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud 78km pikk  Türi-Tori kiirlaskumine. Võrreldes kahe eelmise aastaga olid ilmastikuolud väga suvised: ilm soe ja veetase madal. Madala veetaseme tõttu  oli veevool aeglasem ning seega tuli lihasjõudu rohkem rakendada.

 

(Foto: www.jt.ee)

Matkapesa kuuest paatkonnast (loe: kanuukonnast) jõudsid kõik võistlejad õnnelikult finišisse. Kui iseloomustada, milline nägi välja “elu” kanuus, siis üldiselt möödusid esimesed paarkümmend kilomeetird rõõmsas ning rahulikus meeleolus, kuid iga järgneva kilomeetriga jäädi väsimuse tõttu vaiksemaks ning pisikesed nääklemised olid tingitud valesti (loe: õigesti) valitud kärestiku läbimise trajektoorist, kaaslase vähesest (loe: piisavast) sõudmisest jne. Finišis olid kõik raskused unustatud ning valitses rahulolu ning lubati juba järgmine aastal platsis olla!

Kahel paatkonnal õnnestus teha ära varajane jões ujumine. Päris vabatahtlikuks seda tegevust nimetada ei saa, sest tegelikkuses aitas sellele kaasa kiire vool, kivid ja ka ebaõnn. Mõlemad paatkonad tõdesid, et vesi tegelikkuses külm ei olnud, kuid selle võis tingida ka üles löönud adrenaliin. Ühel paatkonnal läks ümber minnes kaduma üks mõla ning finišisse jõuti kordamööda sõudes.

 

(Foto: Ülo Soomets)

Kui tulemustest rääkida, siis puhta töö tegid ära Matkapesaga võistlemas käinud kanuu segapaaride võistkonnad, kellel õnnestus hõivata esimesed neli kohta. Matkapesa meeste paatkond saavutas 4.koha, kusjuures viimsed kilomeetrid sõitsid just nemad ühe mõlaga.

Eelmise aastaga võrreldes olid samadel paatkondadel lõpuajad ligi kaks ja pool tundi aeglasemad, mille tingiski just madal ning aeglasem vesi. Sellest hoolimata võib antud väljasõitu Pärnu jõele lugeda emotsioonide rohkeks ning õnnestunuks! Tule ka Sina meiega järgmisel aastal antud katsumisest osa võtma!

Aga praegu ootab Matkapesa sind kanuumatkadele Põltsamaa jõele!

 

Postitused0 comments

 • Tulevased Seiklused:

  1. Metsanäitus “Prügi paine”

   september 20 @ 08:00 - november 30 @ 17:00
  2. Matkamaja broneeritud

   september 26 @ 08:00 - september 27 @ 17:00
 • Matkapoiss Juss soovitab:

Descargar musica